Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
ÜNAL GÜRSEL
unalgursel1@hotmail.com
-BİR BİR(A)
18/06/2014

-BİR BİR(A)

 

Düşünüyorum……….

Ne yazsam nerden başlasam diye, duygularımı anlatan şiir arayışındayım günlerdir. Bulamıyorum. Sadece Nazım’ın ölüm yıldönümünü hatırlıyorum ama onu da bir hafta geç hatırlıyorum; ki arkadaşımın uyarısıyla. Günlerdir bilgisayarın başındayım, arıyorum. Şarkılar dinliyorum, saçma sapan ama bir o kadar da komik internet sitelerine tıklıyorum. Kafam boşalır diye televizyonun karşısına geçiyorum, tanımadığım kızların ve oğlanların dizilerini izliyorum. İzlemeye başlayınca merak edip devam etmeye başlıyorum sanki mutlu bitecekmiş gibi ama bitmiyor. Hep kötümü biter hikayeler diye kendime soruyorum. Televizyonu kapatıyorum. Bilgisayarı alıyorum kucağıma. Yine başlıyorum aramaya. Bulamıyorum duygularımı anlatın şiir.

Ta ki bilgisayarın oflayan püfleyen soğutmasının ısısına dayanamayacak kadar ısının dizlerimi açmak için. Arkadaşlara müracaat ediyorum. Çok bildiklerinden değil. Demlenme faslının diğer ortak karesini oluşturmak için, yoksa biliyorlar da benden mi saklıyorlar. Neden olmasın, herkesin şiiri kendine. Belki de bu yüzden bulamıyorum.

Bir (a) geliyor aklıma , kalbimin derinliklerinde kelimeyi tamamlayamıyorum. Ha çıktı ha çıkacak diye beklerken, bir bir(a) daha geliyor, Şöyle beynimin içinde tur atmaya başlıyor, yine çıkmıyor. Galiba turu bıraktı maratona geçti lanet olasıca. Belki daha sonra gelir diye ben de vazgeçiyorum beklemekten. Ortada dönen muhabbetlere dahil oluyorum, kelimelerin havalarda dolaşmasını izliyorum. Bazen gece ile gündüzün birbirini izlemesi gibi izliyorlar birbirlerini, bazen nar çekirdekleri gibi, çözülemeyen bir simetri. Bazen, çarpışıyorlar havada, kuyruklarına basıyorlar birbirlerinin, anlıyorum “kelimelerinse kifayetsiz olduğunu” boşuna dememiş Orhan Veli. Ortalarda dolaşan kelimelerin arasına farklı bir ses karışıyor.

-bir tane daha

-evet, diyorum.

Bira geliyor masama. Dışında ki buğuları siliyorum parmaklarımla. Derinliklerden gelen kabarcıkları izliyorum.Ne kadar da düzgün,ne kadar da düzenli tırmanıyorlar amaçlarına. Kıskanıyorum. Yine aklıma geliyor bir (a),tamamlayamıyorum, çatlıyorum.

            Yaz geldi diye avutuyorum kendimi. Biranın içindeki kabarcıkları bol bol izleyecek olmam, bir anda mutlu ediyor beni, gülümsüyorum. Yine havada uçuşan kelimelerin arasına farklı bir ses karışmasını istiyorum. Karışmıyor. Demek ki, herkes (a)sını bulmuş. En iyisi kendi işini kendin görmen.

-bir bira lütfen….

                                                                                                         Ünal GÜRSEL

                                                                                                   Aylardan Haziran

 

  3001 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

YALNIZLIĞIN ANATOMİSİ - 26/12/2017
YALNIZLIĞIN ANATOMİSİ
ELİMDE TABAK VAR. - 25/07/2017
ELİMDE TABAK VAR.
TRAKYA MOTOR ROTALARI 1 - 24/09/2016
TRAKYA MOTOR ROTALARI 1
İKİ KADEH ŞARAP - 03/01/2014
İKİ KADEH ŞARAP
HAYALLERİME DAİR - 22/10/2013
HAYALLERİME DAİR
GÜNEŞİN ARDINDAN - 08/09/2013
GÜNEŞİN ARDINDAN
VİSKİ ÇEŞİTLERİ - 19/04/2013
Viski, bardağa yakışması, rengi, kokusu ve kendine has tadıyla içki dünyasının en seçkin içkilerindendir. Bir bakışla viski hakkında fikir edinebiliriz. Rengine bakarak viskinin eski mi, yeni mi olduğunu anlayabiliriz. Taze viskilerin rengi açık iken
Viski’nin(Hayat Suyu) Kısa Tarihçesi - 11/02/2013
Viski’nin(Hayat Suyu) Kısa Tarihçesi
ÖNSÖZ - 16/10/2012
ÖNSÖZ.